Kezelések testsúlycsökkentését, a megfelelő étrend és diéta jelentősen elősegíti. Az étrend és diéta kiegészítéséhez a kereskedelemben bőséges szakirodalom kapható, melyek közül a jobbak figyelembe veszik az egyéni adottságokat. A diéta választékából lehetőleg szűrjük ki azokat, amelyek rövidtávra szólnak, nem veszik figyelembe meglévő betegségeinket, vagy nem kipróbáltak.
Diéta-titok:
Tilos a fehér liszt, a sültburgonya, a cukor, az alkohol fogyasztása a diéta ideje alatt. Az alkohol nemcsak magas kalória tartalma miatt nem megengedett, de lelassítja a szervezet zsíranyagcsere folyamatát is. Valamint, tilos a telített zsírokat tartalmazó ételek fogyasztása, úgy, mint a vaj, zsíros sajtok, a zsíros húsok, a szalonna, a hamburger, csokoládé, majonéz, szószok. Engedélyezettek azonban az olívaolajjal készült ételek, vagy az omega3 zsírsavakban gazdag tengeri halak, a grillezett fehérhúsok. Szintén fogyaszthatók zöldségek, gyümölcsök, olajos magvak és teljes kiőrlésű pékáruk. A só és, fűszer, fogyasztást minimálisra kell csökkenteni!
A fogyáshoz minimum 2 liter ásványvizet fogyasszunk!
Felejtsd el, hogy szénhidrátot nem lehet fehérjével együtt enni. Elég, ha a hagyományos köretet (sültburgonyát, rizst, főtt tésztát, galuskát) zöldségköretre váltod ki. Ezek is szénhidrátforrások, csak alacsonyabb az energiatartalmuk és rostban is gazdagok.
Alapjában véve mindenféle diéta az alábbi három kategória valamelyikébe sorolható:
* kevés zsír
* kevés kalória (ha az eddiginek a felét eszed első lépésnek tökéletes, gyomrod is szűkül)
* sok rost
Csak el kell döntenünk, hogy a magunk számára melyikre szavazzunk. Ha ez sikerült, a választás jócskán leegyszerűsödik. A legjobb választás, ha találunk olyan fogyókúrát, amelyet, egy életen keresztül be tudunk tartani. Bár ezek inkább étrendek, nem is diéták, az a lényeg, hogy segítségükkel
* felismerjük a jó és hasznos élelmiszereket
* elsajátítsuk az egészséges ételkészítési módokat
* gyomrunkat, ha már összeszűkítettük, ne engedjük újra kitágulni
Az életmódbeli programnak előnye még, hogy rendszeres fizikai aktivitásra motiválnak, és segítenek megakadályozni a jojóhatást.
Az emberi szervezetnek számos variánsa, genetikai vonala van, és különböző típusú testek más-más fajta táplálkozás mellett érzik jól magukat.
A vércsoport diéta jó megoldás lehet erre, hisz az adott személy genetikai vonalát veszi figyelembe, és annak megfelelő ételeket ajánl. Így van, akinek a zöldségalapú táplálkozás lesz kényelmesebb, és van akinek a magasabb állatifehérje-tartalmú.
Tény: az emberi szervezetnek testsúly kilogrammonként 0,8 g fehérjére van szüksége. Ez egy 60 kg-os nő esetében 48 g egy 20 dkg-os sült marhaszeletből 60 g. fehérjéhez jutunk, és akkor még semmilyen más fehérjeforráshoz nem nyúltunk aznap. Tehát legtöbbünk messze több fehérjét fogyaszt, mint amennyire valójában szükségünk lenne, és ez bizony problémákat okoz, és megint csak az elsavasodásnál lukadunk ki.(Egyébként inkább husiból vedd magadhoz a fehérje mennyiséget, mint tejből.)
A zöldségeknél is ügyelj arra, előfordulnak kifejezetten magas szénhidráttartalmú zöldségek is, melyekből nagyobb mennyiséget fogyasztva ugyan oda jutunk, ahová mondjuk más magas szénhidráttartalmú ételekkel. A fel nem dolgozott mennyiség zsírrá alakul, és alattomos hurkácskákat képez.
Magas szénhidráttartalmú zöldség: kukorica borsó burgonya ,sütőtök
Közepes szénhidráttartalmú zöldség: sárgarépa, zöldbab, csiperke gomba, káposzta, cukkini
Alacsony szénhidráttartalmú zöldségek: zöldpaprika, paradicsom, retek, brokkoli, kígyóuborka, spenót, sóska, padlizsán, fejes saláta
Az egyoldalú diéták megkérdőjelezhető fogyókúrák, mivel bizonyos adalékanyag, élelmiszer vagy élelmiszer kombinációját sulykolják, és így ígérnek súlycsökkenést (ilyen az ananászdiéta, a káposztaleves diéta, a tojásdiéta). Rövidtávon ezek hatnak is, hiszen alacsony kalóriatartalmuk sikert ígér, ám mivel nem kiegyensúlyozott a táplálék összetétele, hosszú távon hiánybetegségeket is okozhatnak. Ráadásul az ilyen fogyókúrák semmi jó étkezési szokásra nem vezetik rá az embert.
A cserélgethető diétánál egy konkrét étel-tervről van szó, de az ételeket csoportosítják. Mivel az egy csoporton belül található fogások vagy a kalóriát, vagy a glikémiás indexet, vagy a szénhidráttartalmat illetően egyenlők, egymással fel is cserélhetők. Például, ha a keményítő kategória szerepel a fogyókúrában, akkor egy szelet kenyér helyett félcsészényi zabkását, is elfogyaszthatunk, hiszen élelmi értékük megegyezik. Ha a diétában két adag, keményítős fogást írnak, akkor a fentiek alapján lehet enni két szelet kenyeret fél adag zabkásával. A cserélgethetős diéták előnye, hogy minden nap több variáció is felmerül, így az otthonunktól távol is könnyen be tudjuk tartani. Az ilyen diéták, ráadásul megtanítanak szelektálni az élelmiszerek között.
A fehérje diétán alapuló diéták azért jók, mert a fehérje adag betartása óvja az izmokat és inakat a szakadástól, és segíti az olyan szervek gyógyulását, mint fogak, vagy bőr. Hogy a te fogyókúrádban is mindig meglegyen a napi fehérjeszükséglet, figyelj arra, hogy naponta 2-3 adag fehérjét: húst (szárnyast), halat, száraz hüvelyest, tojást és mogyorófélét végy magadhoz. Ezek ugyanis a legfontosabb fehérjeforrásaink. Nagyon fontos, ugyanannyi mennyiségű zöldséget is egyél meg a hús mellé, mint amennyi húst elfogyasztasz. Ráadásul feltételezzük, diétádat aktív mozgással is kiegészíted, így annak érdekében, hogy megakadályozzuk, hogy szervezet izmokat építsen le, vagyis izmokból nyerjen kalóriát, szükséges, hogy a szervezetet elegendő fehérjével lássuk el. (sőt, ha még azt is szeretnéd, hogy izmod fejlődjön)
Alacsony zsír- alacsony kalória
Néhány program a bevitt zsírmennyiség figyeléséről szól, mások a kalóriaszámoláson alapulnak. Azok a rugalmas diéták, amelyek a kettő kombinációjából állnak, megadják a lehetőséget, hogy személyiségünknek megfelelően válasszunk ételt, és annak mennyiségét is mi határozhassuk meg. A legtöbb embernek az ilyen fogyókúrák beválnak, viszont némelyik egyáltalán nem vezet súlycsökkenéshez. Például ha a zsírbevitelt visszavesszük, és eszünk helyette bizonyos mennyiségő cukrot (szénhidrátot) — ami kalória ide, kalória oda, bizony zsírrá alakít a szervezet, amit zsír formájában el is raktároz, tehát hizlal.
Tény: a szénhidrátok a testben glukózzá, vagy más néven vércukorrá alakulnak, amely szervezetünk legfőbb energiaforrása. A szénhidrátok, szerkezetüktől függően különböző sebességgel alakulnak át glukózzá. A gyorsan lebomló szénhidrátok nagy mennyiségű energiával látnak el rövid idő lefolyása alatt. A hirtelen keletkezett nagy mennyiségű glukózt a szervezet nem tudja felhasználni, ezért egy részét zsír formájában elraktározza, ami súlyfelesleget okoz. Ugyanakkor a glukóz gyorsan távozik a szervezetből, és te hamar megéhezel. Ebből kifolyólag a gyümölccsel is óvatosan kell bánni a diéta idején.
Remélem, most már érted miért pártolom a fehérje diétát, alacsony szénhidrát tartalmú zöldségfélével, ami rostokban is igen gazdag.
A hosszú évek folyamán felszedett túlsúly nem tüntethető el egyik percről a másikra!
A kövérség nem betegség, hanem állapot, amelynek során az energia-egyensúly felbomlik. Több energiát viszünk be a szervezetünkbe, mint amennyit az képes elégetni. (Nem is gondolnánk milyen kevés kalóriára van szüksége a szervezetünknek). Túlsúlyunkat, csak úgy veszíthetjük el, ha helyreállítjuk az egyensúlyt. DIÉTÁVAL, + MOZGÁSSAL, HYPOXIVAL, INFRASZAUNÁVAL, ZSÍRÉGETŐ MASSZÁZZSAL!
A sikeres súlymegtartás a belső békénktől függ. Amennyiben a testünk, lelkünk harmóniában van, az étvágyunk, testsúlyunk is normális szinten marad.
Miután sikeresen leadtuk a kilókat, át kell alakítani étkezési szokásainkat. Az új életmód kialakítása a garancia arra, hogy megőrizhessük az eredményt, és ne jöjjenek vissza a leadott kilók.
C-VITAMIN: Azon túl, hogy egészséges, kiváló bőrfeszesítő hatása is van. A legjobb, ha valódi citromléformájában kerül a szervezetbe, méghozzá kora reggel. Egy fél citrom leve egy pohár vízbe facsarva csodákra képes, hiszen ebben a formában még zsírégető hatású is. A citrusfélék, az eper, brokkoli, a zöldpaprika és a karfiol mindmagas C- vitamin tartalmú.
Ezenkívül rendszeresen fogyasszunk olyan italokat, amelyekből a szervezetünk koffeinhez jut, legyen azfeketekávé, tea, de a legtökéletesebb zsírégető a zöld tea. Ha napközben ebből elkortyolunk 2-3 csészével, a bőrünk kisimul és feszesebb lesz.
Vacsora (utolsó étkezés) és a lefekvés között teljen el 4 óra.